Saeima otrajā lasījumā atbalsta aizliegumu PSRS simboliku izmantot arī publiskos pasākumos

(16.05.2013.)
Gallery

Saeima ceturtdien, 16.maijā, otrajā lasījumā skatot grozījumus Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, atbalstīja priekšlikumu arī publiskos izklaides un svētku pasākumos aizliegt izmantot, tostarp arī stilizētā veidā, bijušās PSRS un nacistiskos simbolus. Pašlaik šie aizliegumi attiecas tikai uz sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Tāpat likuma grozījumi paredz aizliegumu publiskos izklaides un svētku pasākumos vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus un veikt darbības, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

„Šīs normas mērķis ir novērst iespējas izmantot publiskus un izklaides, un svētku pasākumus, lai sludinātu divu totalitāri noziedzīgu režīmu ideoloģiju. Šis priekšlikums tika izstrādāts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas veidotajā darba grupā, kurā piedalījās gan Iekšlietu ministrijas pārstāvji, gan Valsts policijas, gan Drošības policijas pārstāvji un ar viņiem šis priekšlikums tika gan saskaņots, gan ļoti rūpīgi izdiskutēts,” Saeimas sēdē uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Akcentējot, ka komisijā tika vērtēts arī normas samērīgums, I.Mūrniece uzsvēra, ka, Valsts policijai konstatējot lietas apstākļus, par šīs normas pārkāpšanu personas varēs saukt pie administratīvās atbildības.

Likumā noteikts, ka publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.

Par priekšlikumu iesniegšanas termiņu Saeima noteica 30.maiju.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 12.februārī
08:00  Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Horvātijas parlamentu vadītāja Ata Švinkas un grupas deputātu tikšanās ar Horvātijas Republikas Ārlietu ministrijas valsts sekretāri Eiropas lietās Andreja Metelko-Zgombić
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:15  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
15:10  Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Jāņa Vucāna tikšanās ar Ungārijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. György Urkuti